Információk, érdekességek

Milyen elvárásnak akarsz megfelelni?

2016. augusztus 25.

A legtöbben olyan kimondott és/vagy kimondatlan elvárásoknak próbálunk megfelelni a mindennapok során, melyek csupán időt és energiát rabolnak el attól, hogy megtaláljuk önmagunkat. Folyton az jár a fejünkben, mit gondolhatnak rólunk mások, mit tennének a helyünkben, ahelyett, hogy felfedeznénk és felépítenénk az önmagunkkal való harmonikus kapcsolatot.

MÁR AZ ANYATEJJEL
A közösséghez való alkalmazkodás, és normákhoz való igazodás szükséglete olyasvalami, melyet gyermekkorunktól kezdve folyamatosan tapasztalunk. Ezt látjuk a környezetünkben, ezt az elvárást tapasztaljuk a szüleink, a családunk részéről, illetve azokban az intézményekben, ahová az évek előrehaladtával belépünk.

Ahhoz, hogy képesek legyünk beilleszkedni a mindenkori közösségbe, melynek tagjai vagyunk, szükségünk van arra, hogy felismerjük, megértsük és igazodjunk az adott csoportot irányító szabályokhoz. 

Ezeknek a kimondott és kimondatlan elvárásoknak az észlelése tehát hasznos. Nem szabad hagynunk ugyanakkor, hogy szerepük kizárólagossá váljon az életünkben.

 


Mi irányítja a gondolkodásodat?

2016. augusztus 24.

Az, hogy milyennek látjuk a világot, erősen függ a korábbi tapasztalatainktól. A valóság szubjektív. Jelentése mindig attól az értelmezési kerettől függ, mellyel az agyunk éppen dolgozik. A világ tehát tűnhet elfogadó, biztonságos, vagy éppen elutasító, veszélyes helynek is attól függően, hogyan értelmezzük benne mindazt, ami körülvesz. Vajon minek köszönhető az, hogy egy felénk lendülő kézben baráti üdvözlést, vagy egy fenyegető gesztust vélünk épp felfedezni? Mi irányítja a gondolkodásunkat? S hogyan változtathatunk rajta?

Születésünktől kezdve a halálunk napjáig tanulunk valamit a világról, s benne önmagunkról. 
Agyunk folyamatosan rendszerezi ezeket az információkat, a tudást pedig ún. sémákba szervezi, melyek ettől kezdve közvetlenül hatást gyakorolnak a gondolkodásunkra.
A sémák képezik az alapját a saját magunkról alkotott képnek, a másokról kialakított benyomásainknak, valamint bizonyos embercsoportokról őrzött személyes tudásunknak, melyek ilyen módon az előítéleteink forrását is jelentik.
Nem mindig tudatosul bennünk ugyanakkor a tapasztalatszerzésnek ez a módja.

 


A társfüggőségből való gyógyulás lépései

2016. augusztus 21.

A társfüggőségből való kigyógyulás lehetséges, viszont elengedhetetlen és szükséges eleme az önismereti munka. Ez azt jelenti, hogy képesnek kell lenned szembenézni önmagaddal és elég bátornak lenned ahhoz, hogy egy teljesen új nézőpontból tekints rá az életedre! Egy már előzőleg érintett témát folytatjuk cikkünkben.

Ismerd fel a hatalmi játszmáidat és hagyd abba azokat!

A társfüggőkre jellemző, hogy megpróbálják kontrollálni a partnereiket, családtagjaikat. Ezt legtöbbször az „egyszer fent-egyszer lent” hatalmi játszmával érhető el. Gyötörsz, védelmezel, megsértődsz, kedvébe jársz, panaszkodsz, lenyűgözöl stb., a cél midig ugyan az: figyelmet szeretnél kapni a körülötted lévő emberektől. A másik játszma a drámaháromszög: megmentő, üldöző, áldozat szerepek változtatása, amely passzív manipuláció, a cél az, hogy megszerezd, amit akarsz valójában. 

Amikor eljutsz oda, hogy képes vagy ezen kívül másként is együttműködésre, a figyelem elérésére, akkor ezeket szépen el fogod tudni engedni.

 


Nem tetszik? Nézd meg még egyszer!

2016. augusztus 18.

Nemrégiben levelet kaptam egy kedves ismerősömtől. Régóta élt problémás kapcsolatokban, illetve az idő nagy részében nem is élt párkapcsolatban. Gyakran hívott fel sírva, hogy megint átverte valaki. Most azonban jó hírei voltak. Végre megismerkedett azzal a férfival, aki a társa. Ráadásul úgy, ahogyan a családállítás akkoriban mutatta, amikor kérdéseire kereste a válaszokat. Egy másik ismerős is hasonlóról számolt be.

 

A kérdése az volt, hogy megtalálja-e a párját. A családállítás megmutatta, hogy először a pénzügyi helyzete fog megindulni felfele, és utána jön a szerelem. Pontosan így történt.

Sokan teszik fel azt a kérdést, hogy vajon jelenlegi társuk az „igazi” e, vagy azt, hogy megtalálják-e a szerelmet. Amit sokszor látok állítások folyamán – főleg a hölgyek között, hiszen legtöbbször ők jönnek el családállításokra – hogy különféle érzelmeket vetítünk bele emberekbe, miközben a nekünk megfelelő partnert észre sem vesszük. Miért? Mert nem felel meg valamely elvárásunknak. Idősebb vagy fiatalabb, mint akit elképzeltünk magunk mellett. Anyagilag nem stabil, kövérebb vagy vékonyabb, dohányzik, miközben mi ki nem álljuk a füstöt. Lehet, hogy sörözni jár a haverokkal, és nekünk már a gondolat gyomorgörcsöt okoz. 
Közben lehet, hogy az, akit nekünk szánt az ég, éppen a fenti tulajdonságok valamelyikével rendelkezik annak ellenére, hogy mi azt teljes mértékben elutasítjuk. 


7 jó tanács és az ellenkezője. Ne higgyél senkinek!

2016. augusztus 16.

Mint tudjuk, önéletrajzot írni mindenki tud. De ha nem tudna, akkor is megmondják neki, hogy kell. Vagy megírják. A rengeteg tanács közben egyre rosszabb és egyre több egymásnak ellentmondó tanácsot adnak.

Az igazság az, hogy önéletrajzot többféle módon lehet írni, és többféle módon lehet elrontani is.

Tőlem gyakran megkérdezik, milyen sablont, mintát használjanak. Bevallom, nekem is van kedvenc mintám, de ennek ellenére, nem gondolom, hogy ez az egyetlen és kizárólagosan sikeres formátum.

Az utóbbi hónapokban viszont egyre több tényleg elrettentő példával találkoztam.
Vannak olyan minták, önéletrajz típusok, amikkel biztosan el lehet érni, hogy a kukában landoljon.

Sajnos a legtöbbször egymásnak gyökeresen ellentmondó tanácsokat lehet kapni.
Az utóbbi hónapokban minimum 7 egymásnak ellentmondó „kötelező” tanácsot hallgathattam végig a munka keresőktől.

 


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...165166167...473