


Információk, érdekességek
Fagyálló mérgük van az antarktiszi polipoknak
2010. július 27.
Ausztrál kutatók négy olyan polipfajt fedeztek fel az Antarktiszon, amelyek mérge fagypont alatt is hatékony.
A Melbourne-i Egyetem kutatói egy hathetes expedíciót folytattak az Antarktiszon 2007-ben, eredményeiket a Toxicon címû szaklapban tették közzé. A szekértõk már régóta tudják, hogy a területen élnek polipok, de az ausztrál kutatók megdöbbentek azok változatosságán és alkalmazkodóképességén.
Csökkenthetõ lenne az újszülöttek HIV-fertõzöttsége
2010. július 17.
Gyógyszeres megelõzéssel jelentõsen csökkenthetõ lenne az újszülöttek HIV-fertõzöttsége.
Évente mintegy 400 000 újszülött jön világra AIDS-fertõzéssel, mert az anyaméhben vagy a szülésnél HIV-vírus jut a szervezetükbe, pedig amerikai kutatók véleménye szerint egyszerû gyógyszeres kezeléssel jelentõsen csökkenthetõ lenne a babák fertõzöttségi szintje.
Naptejeket teszteltek
2010. június 10.
Számos napvédõ készítmény faktorszámát és vízállóságát vizsgálta a szezon kezdetén a Teszt plussz magazin.
A legjobbnak bizonyult a La Roche Posay (30), a Vichy Capital Soleil (30), az Ombia Sun (30) és a Protectyl Végétal (30). Kevesebb faktort tartalmazott az Avon Sun + (30), a Garnier Ambre Solaire gyorsan ható spray gyerekeknek (30) és a Garnier terméke, a gyermek napspray színellenõrzõvel (30) - közölte a magazin az MTI-vel.
Már Európában is terjed a kanyaró
2010. május 27.
A legfertõzõbb betegségek közé tartozó, köhögéssel, bõrkiütéssel és magas lázzal járó kanyaró elkerülhetõ lenne védõoltással.
Ismét gyorsan terjed a kanyaró afrikai, ázsiai, sõt egyes európai országokban is, jóllehet védõoltással könnyen elkerülhetõ lenne - figyelmeztetett pénteken az Egészségügyi Világszervezet (WHO). Peter Strebel, a WHO kanyaróval kapcsolatos tevékenységének irányítója pénteken Genfben elmondta: a védõoltásokra szánt pénzösszegek csökkentése miatt 2008 óta a legfertõzõbb betegségek közé tartozó kanyaró ismét terjed olyan helyeken, ahol korábban szinte teljesen felszámolták.
Már a betegek látványa erõsíti az immunrendszert
2010. május 18.
Kanadai kutatók felfedezték, hogy már a betegek látványa - akár fénykép alapján - is aktivizálja immunrendszerünket.
A vancouveri British Columbia Egyetem kutatói három csoportra osztották a kutatás résztvevõit. Az elsõ csoport semleges, bútorokról készített fényképeket nézett meg, a második különbözõ fokú betegségben szenvedõ emberek képeit. A harmadiknak taszító hatású fényképeket mutattak olyan emberekrõl, akik lõfegyverüket a megfigyelõ felé irányították. Szubjektív megítélésük szerint a résztvevõk az erõszakos jelenetek láttán több stresszt éreztek, mint a betegek megfigyelésekor.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...172173174...238