Információk, érdekességek

Nyár végi veszélyek - Zavartalan átállás a dolgos hétköznapokra

2013. augusztus 26.

Az augusztus kicsit olyan, mint a hét napjai közül a vasárnap: még pihenünk, de már tudjuk, hogy hamarosan indul a teljes erőbedobás, munkában és az iskolában. Nézzük, mire figyeljünk szeptember közeledtével, hogy az átállás zavartalanul mehessen végbe. Csökkentsük például a megfázásos betegségek esélyét! 

Az év nyolcadik hónapját a 18. századi nyelvújítók „hévenes”-nek is nevezték – vélhetően az ekkor uralkodó hőségre utalva. Az augusztusi melegben gyakran csak légkondicionált helyiségekben elviselhető a klíma. Egyesek azonban érzékenyek ezekre a berendezésekre, ráadásul a kinti és benti hőmérséklet közti nagy különbség is gyengíti a szervezetet, amely aztán megfázáshoz vezet.


Térd- és bokaerősítő gyakorlatok - nem csak fitneszteremben!

2013. július 12.

Gyengének érzed a térded és a bokád futás vagy sport közben, vagy már egy egyszerűbb séta vagy lépcsőzés is megterhelő? Iktasd be az alábbi gyakorlatokat az edzésedbe, így elkerülheted a térd és boka gyengeségeiből adódó esetleges sérüléseket.

Térd:
1. Guggoló labdapréselés:

Állj kis terpeszben, guggolj le derékszögben hajlított térdig. Tégy egy puha labdát a combjaid közé, majd folyamatos nyomást és elengedést gyakorolva a labdára, végezd a gyakorlatot folyamatosan háromszor 12 – 15 –18 
ismétlésszámban.         

Utazás alatt fokozottabban leselkedik ránk a trombózis veszélye

2013. július 11.

Itt a nyár, és az emberek ilyenkor elindulnak pihenni tengerpartra vagy a hegyekbe. Azok, akik nem olyan szerencsések, hogy ilyen hely közelében lakhatnak, bizony sokszor igen hosszú utat kell, hogy megtegyenek, ami sajnos nem veszélytelen, mivel a több órás zötykölődés akár trombózishoz is vezethet. Professzor Blaskó György, a véralvadási specialistáj kifejti, miért olyan fontos a kivizsgálás, és mi a teendő, ha veszélyeztetettek vagyunk.


Az alvás nevelés kérdése

2013. május 28.

Türelem, következetesség, idő. Ez a három feltétele annak, hogy a gyermekünk nyugodt, jó alvó csecsemő és kisgyermek legyen. Mert bármilyen hihetetlen, a jó alvás, nevelés kérdése.

Ha a kisgyerek nem alszik, nyűgös az egész család. Nem is beszélve arról a helyzetről, amikor hetek, rosszabb esetben hónapok óta sakkban tartja, az első héten talán még meglepődött, később pedig mind fáradtabb, kimerültebb szüleit. Pedig a gyermek nem beteg, csak nem tanult meg időben egyedül elaludni.


Álmatlan éjszakák, álmos nappalok

2013. április 29.

Álmatlan éjszakák, álmos nappalokA forgolódással, ébren töltött éjszakákra számtalan magyarázatunk lehet: munkahelyi, vagy családi konfliktusok, stressz, vagy ha úgy érezzük, összecsapnak a hullámok a fejünk felett. Ha ez az állapot huzamosabb ideig is eltart, nem árt, ha átgondoljuk a helyzetet: könnyen lehet, hogy inszomnia, vagyis kóros álmatlanság okozza a panaszokat. 

Egyedül nem megy

Akár elvalvási nehézségekkel küzdünk, akár az éjszakai ébredések okoznak panaszt, a végeredmény ugyanaz: napközbeni fáradtság, a teljesítőképesség csökkenése, koncentrációs problémák – sorolja a kialvatlanság következményeit dr. Vida Zsuzsanna neurológus, szomnológus, a Sleep Center főorvosa. Az álmatlanság lehet átmeneti, adott élethelyzethez köthető, mely a körülmények változásával, a probléma megszűnésével magától is oldódik, viszonylag rövid idő alatt. Krónikus inszomniáról beszélünk, ha az álmatlanság több héten át fennáll, ilyenkor három hét-egy hónap elteltével érdemes szakember segítségét igénybe venni a probléma orvoslásához.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...919293...111