Információk, érdekességek

Nyugdíjasan is boldogan

2008. március 31.

Hogyan alkalmazkodjunk a megváltozott élethelyzethez?


A változás mindig változtatást, alkalmazkodást igényel. Adaptálódnunk kell az új viszonyokhoz, hiszen az élet nem áll meg, nem szabad ottragadnunk a múltban, és bizalommal kell szemlélnünk a jövõt. Meg kell találnunk elõsorban a belsõ biztos pontokat, amelyekre támaszkodva sikerrel vehetjük az akadályokat.


Sokak életében váratlanul következik be a nyugdíjazás: ekkor az illetõ egyáltalán nem tûnõdött korábban azon, hogy vajon mit fog csinálni a rengeteg szabadidejével. Egyszerûen "nem ért rá" felkészülni a megváltozott élethelyzetre, hiszen ha valamitõl tartunk, hajlamosak vagyunk elhessegetni azzal kapcsolatos gondolatainkat.


A fáradtság csökkenti a munkahelyi teljesítõképességet és a szexuális vágyat is

2008. március 29.

Az alváshiány negatívan befolyásolja a munkahelyi teljesítõképességet, és a volán mögött is számos problémát okozhat, sõt. Akár válóok is lehet: a megkérdezett párok több mint fele gyakran túl fáradt a szexhez.


Ha túl fáradt...


a szexhez


Eddig nem is gyanítottuk volna, ám valójában a fáradtság az eddigi egyik legfontosabb tényezõ a szakításban. Az Egyesült Államokbeli párok 58 százaléka ugyanis túl fáradt a szexhez. A National Sleep Foundation (NSF) aktuális tanulmánya szerint az alváshiány miatt kialakuló kimerültség igen jelentõs tényezõ a házassági problémák kialakulásában és a házastársi kötelezettségek elhanyagolásában.


Nem a szíve szúr - a lelke fáj

2008. március 27.

Mint egy kétszereplõs kamaradarab: a 39 éves tragika drámai szavakkal ecseteli szenvedéseit, a szenvtelen statiszta pedig már-már kegyetlen tárgyilagossággal hallgatja végig a hosszú monológot. Nem dráma ez - sima orvosi rendelés: az orvos hallgatja egy asszony panaszát, és nem hajlandó kétségbe esni tõle. Ugyanis tudja: nem igazi szívpanaszokról - inkább pszichoszomatikus tünetekrõl van szó.

A munka növeli a stressz kockázatát

2008. március 26.

Az új technológiák, anyagok és munkafolyamatok bevezetésével a munka világa is jelentõs átalakul. A szervezésben és irányításban végbemenõ változások új kockázati területeket teremtenek, amelyek fokozott stresszhez, majd a szellemi és fizikális egészség súlyos romlásához vezethetnek.

Nem jó egyedül?

2008. március 22.

Gondolatok a szingliségrõl...


Van úgy, hogy önszántunkból nem akarunk "közösködni" senkivel, mert szívesebben választjuk az egyedüllétet, és szeretjük, ha békén hagynak minket a szabadság boldog állapotában... És van, amikor az élet hozza úgy, hogy a házasságot vagy a párkapcsolatot követõ különválás után "szóló" életbe kell kezdenünk. Az utóbbi esetben fölösleges már elõre aggódnunk: a "szingli lét" nem feltétlenül egyenlõ a szenvedéssel (leszámítva az "átállás" kezdeti idõszakának gyakori nehézségeit.) Elég csak felismerni az önálló élet elõnyeit, tudni azoknak örülni, és erõteljesen csökkenteni a hátrányait - máris következhet a "szingliség" dicsérete!

 

Láttuk a Bridget Jones naplója címû filmet, vagy rendszeresen nyomon követjük a szingli hölgyekrõl szóló, különbözõ külföldi sorozatok cselekményét? Ha így van, és mi is egyedül élünk, e fiktív történetek után bizonyára már csak egy óhajunk marad: sürgõsen párra lelni. Pedig ennek az élethelyzetnek is van számos, tagadhatatlan elõnye van. Nézzünk hát meg közülük párat, és ne feledkezzünk meg a hátrányok elkerülésérõl sem.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...204205206...236