


Információk, érdekességek
''Fogyasztói szívindex'': Magyarország sereghajtó
2008. július 06.

Nemikór: nem csak a húszéveseké...
2008. július 05.
A szexuális úton terjedõ fertõzések aránya a 45 év feletti korosztályban az elmúlt 10 évben megduplázódott.
Angol kutatók egy csoportja megállapította, hogy a szexuális úton terjedõ fertõzések aránya a 45 év feletti korosztályban az elmúlt 10 évben megduplázódott. Az Egészségvédelmi Ügynökség Nyugat-Középföldi Hivatalának jelentése a BMJ Sexually Transmitted Diseases c. lapban jelentek meg.
Jó minõségûek a magyarországi fürdõvizek
2008. július 05.
A Balaton, a Velencei-tó és a Tisza-tó strandjain is jó a vízminõség.
A Balaton, a Velencei-tó és a Tisza-tó strandjain is jó a vízminõség - közölte az MTI-vel Kádár Mihály, az Országos Környezetegészségügyi Intézet Vízhigiénés és Vízbiztonsági fõosztályvezetõ fõorvosa.
A hang titkai
2008. július 04.
Mi mindentõl függ és mit árul el az emberi hang?
Minél összeszedettebb valaki, minél inkább szinkronban vannak érzelmei, gondolatai és mondanivalójának tartalma, annál kevesebb zavarjelet produkál, vagyis annál hitelesebb és hatásosabb kommunikációja. A hang titkai
Mi mindentõl függ és mit árul el az emberi hang?
Minél összeszedettebb valaki, minél inkább szinkronban vannak érzelmei, gondolatai és mondanivalójának tartalma, annál kevesebb zavarjelet produkál, vagyis annál hitelesebb és hatásosabb kommunikációja.
Miért szeretjük annyira a kekszeket?
2008. július 04.
Édes tények Péter-Pál napján
A néphagyományok szerint június 29-én, Péter, Pál-kor valamint július 2-án Sarlós Boldogasszony napján az aratás kezdetét ünnepeljük. Az ünnep létjogosultságát nemcsak a remélhetõleg bõ termés adja, de az is, hogy a gabonafélék az emberiség legalapvetõbb élelmiszerforrásai.
Ezek közül a magas kiõrlésû gabonafélék elemi rostjai számos pozitív élettani hatásaik révén segítik szervezetünk mûködését, elsõsorban emésztésünket, valamint egészségünk megõrzését. Az elemi rostok ezen jótékony hatásait mi magyarok, szívesen élvezzük nagyobb rosttartalmú kekszek és piskóták formájában is.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...400401402...472