


Információk, érdekességek
A géneken is múlik, hogy hat a gyógyszer!
2008. július 08.
Vannak olyan betegek, akiknél a sztatin készítmények hatása csak kis mértékben érvényesül.
Egy genetikai változás magyarázhatja, hogy különben hatékony koleszterincsökkentõ gyógyszerek bizonyos betegeknél nem eléggé hatásosak. A fontos tudományos fölismerést a szívgyógyászat legismertebb folyóirata, a Circulation közölte.
Egészséges táplálkozás: már gyermekkorban el lehet rontani!
2008. július 08.
A fejlõdésben levõ gyerek egészséges étrendjébõl a fehérjék, a szénhidrátok és a zsírok sem hiányozhatnak.
Valamennyi tápanyagra szükségük van, azonban korántsem mindegy, melyikbõl mennyit fogyasztanak, hiszen például a túlzott szénhidrátbevitelt, azon belül is fõként az egyszerû szénhidrátbevitelt (cukrok, édességek, fehér liszt) a szervezet nem tudja hasznosítani és zsír formájában raktározza el.
Ha már tej, legyen zsíros vagy olcsó
2008. július 07.
A light üdítõk kedveltebbek a nagy városokban, mint a kis településeken, a nagyon szegények és a nagyon gazdagok nem ezt választják.
Az idei elsõ három hónapban tovább bõvült a tejet fogyasztó háztartások köre, ám ritkult a vásárlások gyakorisága. Az elsõ negyedévben megállt a light tejek szegmensére korábban jellemzõ növekvõ tendencia, míg a kimért tejek iránti kereslet – fõként az árnak köszönhetõen – bõvülésnek indult. Az üdítõital piacon is fontos „light" termékek piaci részaránya az elmúlt öt évben emelkedett, bár ezek az italok még mindig a piac kis részét adják.
A nyugtató gyaloglás
2008. július 07.
Használjuk a lábunkat naponta 30 percet!
"Egy nap gyaloglás - hét nap egészség" - tartja egy francia közmondás. Ha nem is tudjuk a hosszú gyalogtúrát lehetõvé tevõ, egynapos kirándulást sûrûn megszervezni, gyalogolni rövidebb ideig is kellemes idõtöltés, könnyen megvalósítható, továbbá megnyugtatja felborzolt idegeinket, de serkentõleg is hat ránk. A gyaloglás számos, egészségünkre gyakorolt jótékony hatása mellett segít "összeszedni" magunkat lelkileg-fizikailag egyaránt...
Strand és orrmelléküreg-gyulladás
2008. július 06.
A mai napig felejthetetlen kisgyermekkori emlékem elsõ találkozásom az állatkertben a vízilóval. Nem “kecses” formája, nem is “fürge, párducszerû” mozgása ragadott meg – mert mindezek nincsenek is, hanem az, hogy az orrnyílásait szinte “szelepszerûen” be tudta zárni, mielõtt a víz alá merült.
Sokáig megbabonázva bámultam, még nem is sejtve, hogy sok évvel késõbben, már gégészként, hogyan fogom irigyelni a vízilovat. Az ember ugyanis erre a produkcióra nem képes, ezért a strandon, különösen amikor víz alá merülünk, a víz az orrunkba, onnan az orrmelléküregeinkbe, elsõsorban az arcüregünkbe juthat.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...399400401...472