


Információk, érdekességek
5 tuti tipp, hogy lekoptasd a pasidat! - avagy 5 jó tanács, ha tényleg megtartanád
2016. április 09.
Szabadulnál a pasidtól de nem akarod összetörni a szívét? Vagy épp azon parázol, mit ne kövess el semmiképp az elején? Vagy csak egyszerűen próbára akarod tenni párod türelmét? Íme 5 kiváló javaslat, mit kell tenned!
1, Sminkelj előtte!
A jó nő persze smink nélkül, és ízlésesen, okosan sminkelve is szép. De a két állapot közt ritkán az. Párod kiábrándításának egyik biztos módja, ha az esti buli előtti, vagy a reggeli felkelés utáni arcvakolási munkálatokat a szeme láttára végzed el. A férfiember gondolkodása ugyanis közismerten egydimenziós, így általában képtelen feldolgozni a kedvese arcán mutatkozó, sminkeléssel járó metamorfózist. Mert bizony a jó nő olyan, mint a hurka. Szeretjük, de jobb, ha nem tudjuk, hogyan készül…
Generációs blokkok oldása és átírása
2016. április 07.
Van egy barátnőm, a Kata. Mostanában együtt dolgozunk, ő az egyéni családállításaim egyik állandó képviselője. Kata régóta rágta a fülem, hogy menjek már el egy olyan kezelésre is, amit ő végez, merthogy a családállításon kívül is van ám élet :) Mindig megígértem, de aztán az utolsó pillanatban lemondtam. Mígnem egy nap, mikor nem voltam éppen a legjobb passzban, eszembe jutott Kata ajánlata. Gondoltam, mit veszíthetek, nézzük meg ezt a "pontnyomogatós" módszert. Aztán hamar rájöttem, sokkal többről szól a kezelés, mint pontok nyomogatásáról.
Az első alkalommal kicsit feszült voltam, nem tudtam, mit fog a kezelés kiváltani belőlem. Meg hát ez olyan „akasztják a hóhért” érzés volt nekem Viszont, amikor felálltam a kezelőasztalról, sokkal nyugodtabbnak, kiegyensúlyozottabbnak éreztem magam, a gondolataim letisztultak, és a reggeli problémám már nem is tűnt olyan nagy problémának. Második alkalommal azonban már jobban bele tudtam engedni magam a jelen lévő energiákba. Most így utólag visszagondolva, nem is egy dolog mozdult meg akkor az életemben.
Interjú Ankh Torda Katával az Access Bars kezelésről, ami a családállítás mellé is tökéletesen alkalmazható.
Rezgések és szimbólumok
2016. április 06.
Kora reggel van, az elme ilyenkor még nem rakta össze a világot, még nem gyúrta valósággá a szokott formában. Ez az idő a legalkalmasabb arra, hogy megfigyeljük a bennünk és a körülöttünk lüktető világot. Mert a világ folyamatosan rezeg, nem csak bennünk, de kívül is.
Amin keresztül látunk
Mivel ilyenkor még kevesebb gondolat áramlik bennünk, kezdhetjük azzal, hogy álom és ébrenlét között megfigyeljük csukott szemmel a gondolatainkat. Minél kevesebb gondolatfoszlány van bennünk, annál biztosabb, hogy az intuíciónk vezet. Ezért nem árt egy alapos önvizsgálat még ébredéskor. Figyeljük meg, mi körül jár az agyunk, de nem menjünk a gondolattal, csak hagyjuk felbukkanni és eltűnni a semmibe. Tudatosíthatjuk, hogy a visszatérő gondolat egy fajta szemüveg, ami mindig követeli a figyelmet.
Fogkefe választási kisokos ép fogúaknak
2016. április 02.
Mindannyian irigykedve tekintünk az esztétikus, egészséges fogsorú emberekre, s nagyokat sóhajtva mondjuk magunkban, hogy de jó nekik, nem kell fogorvosra költeniük. Arra azonban kevesek gondolnak, hogy mindennek alapja a fogápolási szokásaink mikéntje. Ha tudatosan törekszünk szájhigiéniánk fenntartására, ha tisztában vagyunk a helyes fogmosás technikájával, és a fogkefe, fogkrém, fogselyem, szájvíz helyes használatával, bizony a fogkő eltávolításon kívül szinte más fogászati beavatkozásra szükségünk se lesz életünk során.
Az vagy, amit birtokolsz?
2016. április 01.
A legtöbben úgy gondoljuk, hogy a birtoklás érték. Az általunk fogyasztott javakon keresztül mérjük az életszínvonalunkat, a birtokolt tárgyainkon keresztül hasonlítjuk másokhoz önmagunkat. Azt gondoljuk, minél több tárgy vesz bennünket körül, annál többet értünk el az életben. A boldogság mértékét a birtokláson keresztül ragadjuk meg. Csakhogy a birtoklás maga illúzió, hiszen a jogi értelemben tulajdonolt javakat is pusztán ideig-óráig tudhatjuk a magunkénak. Akkor hát mire jó a birtoklás? Mi az, ami igazán fontos?
A mai kor embere sokkal több tárgyat tudhat a magáénak, mint mondjuk a múlt századáé. Gazdaságunk körforgása a globális méretű fogyasztáson alapul, melynek hajtómotorja, s egyben záloga az egyén birtoklási vágya.
A reklámok sok esetben olyan termékek iránt alakítanak ki bennünk igényt, melyre korábban sosem vágytunk, vagy amire voltaképpen nincs is szükségünk.
A marketing feladata, hogy döntéseinket befolyásolva olyan módon gyakoroljon hatást a viselkedésünkre, mely az adott cég számára a lehető legkedvezőbb. A reklámokban ezért legtöbbször nem is magát a terméket igyekeznek érdekessé, vagy vonzóvá tenni, sokkal inkább egy életérzést jelenítenek meg, melyet aztán a termékhez kötve kívánnak értékesíteni.
A reklámok azt sugallják, hogy a fogyasztás boldoggá tesz. Vajon miért vagyunk hajlamosak hinni ebben?
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...173174175...473