

Információk, érdekességek
Ilyennek született, vagy ilyennek neveltük
2017. december 23.
A címbeli kérdésre - mint az ilyen kérdésekre általában, és ahogy nyilván Ti is gondoltátok - az a válasz, hogy ez is, az is. Az ember általában megfelel a nemének, gondolkodásban, viselkedésben, értékrendjében, és ezt részben a génjeiben hozza, részben meg kapja a nevelés, a szocializáció során. A lánycsecsemők már kezdetektől fogva jelentősen nagyobb érdeklődést mutatnak emberek, arcok iránt, különösen akkor, ha beszélnek hozzájuk vagy énekelnek nekik.
A fiúkat sokkal inkább a tárgyak érdeklik – különösen akkor, ha mozognak is. Hosszan elnézegetik az ágyuk fölé akasztott libegő-mozgó játékokat.
Ha egy óvodás csoportba új kislány érkezik, a lányok rendszerint körülveszik, érdeklődnek iránta, bevonják a játékba, Az új fiút a régiek közömbösen fogadják, és akkor veszik be a csapatba, ha hasznossá teszi magát. A fiúk és lányok játékai már igen korán különböznek. A lányok jobban szeretik az együttműködésre épülő játékokat, a fiúk között igen korán kialakul a rivalizálás és egyfajta hierarchia.
Így mentette meg gazdája életét ez a kismalac
2017. december 17.

Rupert, a hős kismalac, aki megmentette gazdája életét a néma gyilkostól tovább harcol a szén-monoxid ellen, ugyanis egy nyereményjáték kampány keretében hívja fel a figyelmet a szén-monoxid veszélyére. A „Nem lehet mindenkinek malaca!” nevű pár hetes kampányban azt szeretnénk bemutatni, hogy milyen eszközök révén tudunk védekezni a színtelen, szagtalan gáz ellen.
Október végén vált hőssé Rupert Malac, aki megmentette gazdája életét a szén-monoxid-mérgezéstől. A hős kismalac, gazdájánál korábban érezte meg a lakásba szivárgó, néma gyilkosnak is nevezett halálos gáz által okozott tüneteket.
Bence, a malac tulajdonosa már kezdte elveszíteni az eszméletét a színtelen, szagtalan mérgező gáz miatt, amikor Rupert erőt vett magán és beleharapott gazdája kezébe, így figyelmeztetve az életveszélyre.
De Rupert Malac hőstette nem múlik el nyomtalanul, ugyanis most egy webshop kezdeményezésére tovább küzd a halálos gáz ellen, és a Facebook oldalán hívja fel a figyelmet arra, hogyan tudjuk megelőzni a bajt.
A szén-monoxid a nyitott égésterű gázkazánokban, vízmelegítőkben, gáztűzhelyekben keletkezik, lakótérbe jutását a nem megfelelő légellátás, vagy a nem rendszeresen tisztított kémény is okozhatja.
Az imáról és a meditációról
2017. december 15.
És egyéb gondolati-érzelmi tisztító-teremtő technikákról a traumatérkép szemszögéből. A gondolati és érzelmi tisztító/teremtő technikák, mint például az ima vagy a meditáció, azért annyira fontosak az egyén és a közösségek életében, az egyén vagy az egyének közössége szerves része a különböző rendszerek nagy egységének.
Mivel tudjuk, hogy szerves és folytonos kölcsönhatásban élünk a minket körülvevő összes létezővel, ezért egyrészt határtalanok a lehetőségeink, másrészt viszont határtalan a korlátaink száma is mind egyéni mind közösségi szinten, hála az égnek!
Ezen rendszerekbe való ki és belépéshez, átjáráshoz nyújtanak komoly segítséget az olyan tisztító-teremtő technikák, mint az ima, a meditáció, a testedzés (aminek meditatív formája a jóga), vagy a főleg a természetben végzett fizikai munka.
Miért is kerülnek ide a testtel kapcsolatos technikák?
Egyértelműen azért, mert a sejtjeinkben (testünkben) végtelen mennyiségű (mindannyiunknál sajátosan az egyénre jellemző) őseinktől öröklött és szerzett információ van tárolva, és azokat különböző hatások (külső és belső) állandóan aktiválják.
Önbizalom hiány és figyelemzavar homeopátiával
2017. december 10.
Miki 9 éves és utálja az iskolát. Nehezen tud koncentrálni az órákon és nehézkes neki az írás is. Miki nagyon gyakran felcseréli a betűket és több betűt is hibásan ír. Leggyakrabban a “b" betű helyett “d" betűt ír. Ugyancsak nehezére esik a betűk helyes kimondása és azok artikulálása. A sok nehézséghez még az is hozzájárul, hogy Miki nagyon hamar elfárad, és amikor már a szeme nem tudja követni az olvasott szöveget,a saját kis világába vonul vissza. Egy külső személy számára ez olyan, mintha nem adna tiszteletet a tanárnak és mintha direkt kivonná magát az órai munkából. Mikinek nehezére esik lépést tartani az osztálytársaival, ezért ezt egy küzdésnek éli meg.
Miki egyre jobba bezárkózott a saját kis világába, már utál emberek előtt mutatkozni, mert azt hiszi, hogy mindenki azt gondolja róla, hogy “buta” és egy “reménytelen” eset. Gyakran sír, mert szégyelli saját magát és ettől az érzéstől zavarban is van és teljesen elszállt a maradék önbizalma is.
El tudod hinni, hogy boldog vagy?
2017. december 05.
Lassan egy évtizede már, hogy robbanásszerűen megindult a "tudatosodás" folyamata. Agykontroll, Vonzás Törvénye, tudatos életmód tanfolyamok, pozitív gondolkodás tanfolyamok, meditáció, elvonulások… Mi az oka annak, hogy bár becsülettel munkát fektetünk (akár éveken át) egy-egy módszerbe, mégis az egyszeri sikerélményeken túl időnként kártyavárként képes összeomlani az életünk?
Tanulunk, gyakorlunk, meditálunk
Azok, akiknél már megindult az ébredés folyamata (vagyis túl akarnak látni azon az illuzórikus világon, melyet a jógában csak mayának nevezünk), rendszerint életük egy pontján találkoztak már egy olyan könyvvel, filmmel, guruval, előadással, mely megérintette őket. Kezdeti lépéseiket ezen út szerint tették meg, foglalkoznak a kimondott szavak erejével, átalakították a gondolkodásmódjukat, bevételt, egészséget, harmonikus párkapcsolatot teremtettek az életükben. Az erőfeszítéseiket tehát siker koronázta, ami újabb megerősítést jelentett számukra. Hogy ők maguk is képesek teremteni – különleges, „guru-képességek” nélkül.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...137138139...479

