


Információk, érdekességek
Szelén – A 200 éves immunerősítő
2017. szeptember 27.
A mai élettempó, életvitel stresszhez, fáradtsághoz, immunrendszeri deficithez, majd ebből eredő betegségekhez, sőt, a nemi vágy és teljesítőképesség csökkenéséhez vezethet. A 200 éve felfedezett szelénről egyre több klinikai vizsgálat igazolja pozitív élettani hatását.
Szelénforrásaink: Sovány hús, hal, rákfélék, teljes kiőrlésű gabona, avokádó, paradió, paradicsom, brokkoli. |
A szelén az immunrendszer egyik fő támogatója
A szelén felfedezése Berzelius svéd vegyész nevéhez fűződik. Azóta a gumi-, az üveg- és a festékipar egyik lényeges nyersanyaga, de biológiai hasznosulása révén mint nyomelem rendkívül fontos az emberi és más élő szervezetek számára is.
A talajban, a felszíni vizekben és a levegőben is megtalálható változó mennyiségben.
Zöldségekben, gyümölcsökben kevesebb, húsokban, halakban, kagylókban több, a belsőségek közül a vesékben, a májban van a legtöbb.
A szelénben gazdag talajon termesztett növények szelénkoncentrációja is nagyobb, s ez fordítva is igaz.
Az emberi szervezet gyomor-bél rendszerében a vékonybélből könnyen felszívódik, ennek mértéke és hasznosulása kortól, egészségi állapottól, a szelén szerves vagy szervetlen vegyületétől függően eltérő lehet.
Fémek a szájban? - Problémát okozhatnak!
2017. szeptember 24.
Fogfájásról, ínygyulladásról, esetenként fejfájásról panaszkodnak a páciensek és ritka, hogy ennek az okát a szájban lévő, különböző összetevőjű fémekben kereshetjük.
Az amalgámtömés önmagában is okozhat kellemetlen tüneteket, ha viszont valamilyen fémből fogpótlás is készült, akkor biztos, hogy a kellemetlen tünetek jelentkeznek. Az ok az, hogy a nyál – savas alkotóelemei révén – elektrolitként kezd működni, a különböző fémekből készült pótlások pedig, mint az elektrolízist működtető negatív illetve pozitív pólusok, galván jeleket bocsátanak ki. A galvanizáció következtében az egyik fém megpróbálja lebontani a másikat. A folyamatot az erre érzékeny beteg is érzi.
Egyik leggyakoribb tünet, hogy a szájban állandósul a savanykás ízérzet, holott nem evett a páciens savanyú ételt.
A megoldás az, hogy gyorsan meg kell szabadulni a hídtól, vagy az amalgámtöméstől.
De a legjobb: megszabadulni mindkettőtől.
Cseréljük kerámiára!
Sokkal bonyolultabb a helyzet, ha különböző időben, különböző típusú fémekből készült pótlások vannak a szájban és a köztük létrejött feszültség-különbség okozza a kellemetlen tüneteket. Van – mondjuk – egy műanyaggal kombinált fém híd az egyik oldalon és egy porcelánnal leplezett híd a másik oldalon. Ebben az esetben az segít, ha a páciens lecserélteti a műanyaggal kombinált pótlást – általában az a régebbi és amúgy is megérett már a cserére – fémkerámiából, vagy fémmentes kerámiából készült fogpótlásra.
A legmegbízhatóbb, ha minden korona vagy hídpótlást, fémmentes kerámiapótlásra cserélünk. Ez a legbiztosabb módja annak, hogy kiiktassuk a fémallergiát.
Legyen hír a sikeres természetgyógyászat is!
2017. szeptember 20.
Interjú Dr.Taraczközi Istvánnal a Természetgyógyászok Szövetségének elnökével, aki sokat tett már eddig is a természetgyógyászat elfogadásáért, a hagyományos orvoslás és a természetgyógyászat összhangba hozásáért.
Taraczközi doktor sokat tett már eddig is a természetgyógyászat elfogadtatásáért. Előadásait ezrek hallgatják minden évben az ország különböző helyein. Mint orvos, személyében is egyesíti a két gyógyászati irányt. Az akadémiai tudáson alapuló, klinikai gyógyászatot és a természetgyógyászatot. Kérdéseimre szívesen válaszol.
- Hogyan találkoztál gyógyítópraxisodban a természetgyógyászattal?
Orvosi tanulmányaimat Leningrádban végeztem a Kirov Akadémián, ott számos természetgyógyászati módszert tanultunk: köpölyözés, akupresszúra, reflexológia. Bevett gyakorlat volt ezen módszerek alkalmazása a kórházakban, megtapasztaltam hatásosságukat. Ezt a tudásomat megőriztem és bővítettem az évek során.
- Élményeid, tapasztalataid többnyire pozitívak, vagy negatívak a természetgyógyászokkal kapcsolatban?
Néhány szélsőséges kivételtől eltekintve, tapasztalatom szerint a természetgyógyászok megfelelő tudással, elhivatottan végzik munkájukat. Jól viszonyulnak a természetgyógyászathoz, az orvosláshoz és az emberekhez.
Sajnos a nyilvánosság elé, ill. köztudatba csak a fényevők, a ciánozók kerülnek, a hosszú évek óta, sikeresen dolgozó természetgyógyász nem hír.
Gyógyulj a telihold erejével!
2017. szeptember 11.
A telihold napja és az azt övező néhány nap sokak számára nehéz időszak: sokan nehezen alszanak ilyenkor, érzékenyebbek, feszültebbek, a legkisebb problémát is óriásinak látják. Emiatt gyakoribbak a veszekedések, a balesetek és az erőszakos események is ilyenkor. Mint minden érmének, természetesen ennek a jelenségnek is két oldala van. Felhasználhatjuk a telihold pozitív hatásait is, és igyekezhetünk mérsékelni a negatívakat. Hogyan? Ötletek és teendők a telihold időszakára!
Kutatások és statisztikák is alátámasztják, hogy a Hold jóval több egyszerű égitestnél, valóban hatást gyakorol az emberi életre, kicsit hasonlóan a tengerek vízszintjét befolyásoló árapályhoz. A Hold különböző fázisai más-más tevékenységekre alkalmasak érzelmi, mentális és egészségügyi szinten egyaránt. A Hold különböző folyamatokat támogat, amikor fogy, és amikor dagad – ez érvényesül a kertészkedés, a növények gondozása, de az egészségügy területén is. A Telihold ezen belül is egy különleges minőséget jelent, érdemes kihasználni az erejét a gyógyuláshoz, terveink megvalósításához, régóta halogatott ügyek befejezéséhez is. Mivel egy erős energiáról van szó, törekedhetünk arra is, hogy a negatív hatásait mérsékeljük.
Napozzunk egészségesen! 5 orvosi tipp, amelyekre érdemes odafigyelni
2017. augusztus 16.

Javában zajlik a nyár, amikor csak tehetjük, igyekszünk a vízparton sütkérezni és D-vitamint gyűjteni. Ahhoz azonban, hogy mi is és bőrünk is biztonságban élvezze a nap sugarait, nem árt néhány dologra figyelnünk, mivel évről-évre egyre magasabb UV-sugárzásról lehet hallani. Mennyit legyünk a napon, mivel, mikor és hogyan kenjük magunkat, mit együnk napozás előtt – az alábbiakban orvos szakértő ad öt tippet az egészséges napozáshoz.
Nem lehet elégszer hangsúlyozni a klasszikus „kerüljük a tűző napot 11 és 16 óra között” tanácsot, hiszen ebben az időszakban a legnagyobb az UV-sugárzás, így leégni is könnyebb. Még ezen az időszakon kívül sem szabad azonban túlzásba vinni a napozást: fontos, hogy törekedjünk a fokozatosságra, és a bőrünknek megfelelő fényvédelem használatára – mondja Dr. Somogyi Katalin, aki néhány tippel segíti idén nyáron a napsugarak szerelmeseit.
1. Fényvédelem nélkül sehova
Megfelelő fényvédelemmel kivédhetjük a nap káros sugarait, viszont elengedhetetlen, hogy bőrtípusunkhoz illő faktorszámú naptejet használjunk. A világos bőrűeknek a 30-50, a barnább bőrűeknek a 30 vagy annál alacsonyabb faktorú termék ajánlott. Száraz bőrűeknek napkrém, míg zsírosabb bőrtípusúaknak naptej javasolt. Ne felejtsük el: napozás előtt legalább 20-30 perccel kenjük be magunkat, hogy legyen ideje beszívódni a fényvédőnek. Folyamatosan, 2 óránként kenjük magunkat újra. Anyajegyeinkre különösen figyeljünk, vastagabb rétegben vigyük fel rájuk a krémet, ami ezeken a pontokon akár magasabb faktorszámú is lehet.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...747576...165