Információk, érdekességek

Reflexológia - akár már 1 kezelés is hatásos!

2013. május 10.

Balázs István természetgyógyász, reflexológus hétről hétre gyógyult eseteit teszi közzé. Ezúttal két olyan esettanulmány következik, ahol csupán egy alkalma adódott a problémás szerv zónájának kezelésére, de már ez az egy masszázs óriási eredményt hozott.

Mint meghívott vendég, egy hölgynél voltam, akinek már segítettem a reflexológiával. Rajtam kívül még 12 vendég volt jelen, akik mind kíváncsian várták, mit tudok bemutatni. Az egyik vendégnek nehézségei voltak a vállával. Már két hónapja gyulladásban volt, és nem tudta használni a karját. Először is arra kértem, mutassa meg, hogy jól vagy rosszul, mennyire tudja használni a karját. Utána kértem, nyújtsa felém a lábát, és a jelenlévők nagy mulatságára teljes 15 percen át masszíroztam a jobb lábán a reflexzónát. Amikor készen voltam, megkértem a hölgyet, mozgassa a karját. Ő rögtön ellentmondott:
„De hiszen nem tudom…”


Tegyünk a vérszegénység ellen!

2013. május 04.

vérszegénység Vérszegénység a nők 8,5 - 13,4 %-át, a várandósság végén lévő nők 13 - 22 %-át, míg a férfiak 1-2 %-át érinti. Ezzel az anémia a leggyakoribb kórtünetek, betegségek egyike. De mit tehetünk ellene, és kinek érdemes ellenőriztetnie, nem vérszegény-e? A válaszokban dr. Szélessy Zsuzsanna, a Trombózisközpont hematológus-belgyógyász főorvosa segít. 

Mi áll leggyakrabban a vérszegénység mögött?

A vérszegénység két úton alakulhat ki: vagy elégtelen a vörösvértestek termelődése, vagy fokozott a pusztulásuk. Első módra példa a csökkent vas-, folsav, B12 vitamin bevitele, felszívódása, felhasználása, valamint a vörösvértesteket termelő csontvelő károsodása, pl leukémia által. Utóbbira - azaz a vörösvértestek fokozott pusztulásra - példa a menstruációs vérzés, a gyomor-bélrendszeri vérzés, egyes genetikai betegségek.


Vegyük fel a kesztyűt a Lyme-kórral!

2013. április 24.

Lyme-kórA tavasz kezdetével nemcsak mi kívánkozunk ki minél többször a levegőre, sajnos megkezdődik a kullancsinvázió is. Magyarországon évente körülbelül 10 000 ember fertőződik meg Lyme-kórral – a titokzatos betegséggel, melynek tünetei nehezen észlelhetők, ugyanakkor egy életre megkeserítheti mindennapjainkat. Szerencsére az alternatív terápiák és a hagyományos gyógymódok ötvözésével megszabadulhatunk a kórtól. 

„Kevesen tudják, hogy a Lyme kórt tulajdonképpen az úgynevezett Borrelia burgdorferi baktérium okozza, amely a bőrbe jutás után szaporodni kezd, majd elterjed a testben. Ugyanakkor fontos megemlíteni azt is, hogy nem minden kullancs fertőzött, európai átlagban a kullancsok 12%-a hordozza a Lyme-kór kórokozóját. Oltás azonban sajnos nincs ellene, a kullancs elleni védőoltás ugyanis kizárólag az állat által terjesztett vírusos agyvelőgyulladás ellen jelent védelmet. Így különösen fontos, hogy mindent megtegyünk a megelőzés érdekében” – hívja fel a figyelmet Dr. Szolnoki Nikolett, a Hiperbár Centrum orvosigazgatója.


A rendszeres fiatalkori testmozgás csökkenti az öregkori csonttörés kockázatát

2013. április 02.

A rendszeres fiatalkori testmozgás segíthet csökkenteni az öregkori csonttörés kockázatát - derült ki egy új tanulmányból, amelynek megállapításait az Amerikai Sportorvosi Ortopédiai Társaság (AOSSM) chicagói rendezvényén ismertették a szakemberek.

"Eredményeink szerint a gyermekkori rendszeres testmozgás összefüggésben lehet a későbbi csonttörés alacsonyabb kockázatával, méghozzá annak a csúcscsonttömegben bekövetkező növekedésnek köszönhetően, amely a rendszeres fizikai aktivitást végző, fejlődésben lévő fiataloknál figyelhető meg" - mondta a tanulmány vezető szerzője, Bjorn Rosengren, a malmői Skane Egyetemi Kórház munkatársa.


A kezeletlen gyomorégés krónikus torokfájást is okozhat

2013. április 01.

Gyomorsav és légutakAz őszi-téli időszakban gyakori légúti megbetegedések kapcsán aligha jut eszünkbe, hogy a visszatérő panaszok hátterében gyomorégés, reflux betegség is állhat. Dr. Hidvégi Edit gasztroenterológus, tüdőgyógyász szerint idejében megkezdett kezeléssel a szövődmények megelőzhetőek.

Gyomorsav és légutak
Ahhoz, hogy a gyomorpanaszok és a légutakban jelentkező tünetek összefüggését megértsük, szükséges egy kis anatómiai kitérőt tennünk. A nyelőcsövön át a gyomorba kerülő táplálék útját a gyomorszáj zárja el, ez akadályozza meg a gyomortartalom visszaáramlását. Ha ez a záróizom nem jól működik, a savas hatású gyomornedv a nyelőcsőbe visszakerülve az érzékeny nyálkahártyát irritálja. A betegek ezt a szegycsont mögötti területen, vagy akár a torokban jelentkező, égő fájdalomként érzékelhetik. A betegség neve is erre a folyamatra utal, a jelenséget refluxnak – visszafolyás – nevezzük. 


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...114115116...170