Információk, érdekességek
Büdös csajok, vonzó illatok - taszítóból kívánatos
2024. szeptember 02.
A legtöbb férfi erősen reagál a nő illatára. Az egyik első, amit a férfi észrevételez és sokszor megdícsér, az a nő samponjának, parfümjének, vagy éppen - kicsit már konkrétabban - bőrének illata. De mi van, ha kellemetlen, és mi van, ha szeretnéd megtalálni a legcsábítóbb, szexuálisan gerjesztő illatot?
A férfiak valóban reagálnak a természetes női illatokra. Ezek az erőteljes "szagok" sok férfi vonzalmát felkeltik. Sok nő mesterséges illatú, mű, mondhatni műanyag illatot választ, pedig a legfinomabbnak minden férfi a lágy, virágos, laza, a bőrön alig, csak finoman érezhető illatokat nevezi meg.
Ehhez a legjobb egy illatos tusfürdő, szappan. Parfümből, ha minőségi 1-2 pumpálásnyi, ha nem minőségi legfeljebb 3-4 szükséges egy teljes napra! Többet nem szabad!
Idegeskedsz a szagod miatt tánc közben?
Egy férfi erről ezt mondta: Szinte sosem éreztem kellemetlen testszagot a táncparketten. Tánc közben a nő illata indít meg engem igazán.
Ilyenkor fontosabb lehet egy jó parfüm. A meleg test hatására egy erős ilaltú parfüm párologni kezd. Ekkor legyen igazán vizes, tiszta, friss, vagy gyümölcsös illatod. Ne felejtsd el azt sem, mi van még rajtad! Ma sminkek is tartalmaznak illatanyagot, és a ruhák mosása is gyakran öblítővel történik. Az ilaltorgia fullasztó lehet.
Strandon, napozás közben érezhetjük még a méreganyagok Naptól való kipárolgása miatt erős illatúnak magunkat. A legtöbb férfit egy tiszta női test izzadságcseppjei azonban felizgatnak. Az izzadtság akkor tud illatmentes maradni, ha kevés mesterséges színezéket, méreganyagot és húst fogyasztasz, ellenben sok C-vitaminos ételt.
A szeplős bőr ápolása, szeplők eltüntetése természetes módszerekkel
2024. augusztus 29.
Nagyanyáink még azt mondták a szeplős gyerekre: oda állt, ahol a szart csépelték! Rondának, nem kívánatosnak tartották a túl fehér, érzékeny, szeplős bőrt. A gyerekek is csúfolták a szeplős társaikat - manapság azonban egyre több reklámban tűnik fel a bronz hajú, szeplős ideál. A szeplő ma már nem kínos - inkább menő. De hogy ápoljuk a szeplős bőrt? Mit tehetünk vele és mit nem?
A világos bőrtípusba tartozók hajlamosabbak a szeplősödésre – néhányan úgy születnek, mások pedig csinos szeplőket nevelnek az évek során. Vannak aprók, nagyobbak, szabályosak és szabálytalanok, csak az orr körül rendeződők, vagy egész testet beborítók. A bőrben felhalmozódott pigmentekből kialakuló szeplőkre a napfény is hatással, általában nyáron erőteljesebben látszódnak, télen halványabbak lehetnek.
Mitől lesz valaki szeplős?
A szeplő kialakulásának oka a bőr túlzott pigment termelése. Általában világos hajú (szőke, vörös) és halvány bőrű, kék, vagy zöld szemű embereken jelentkezik. Általában az "északi típusú" emberek jellemzője, de fekete bőrű szeplős ember is létezik, tehát nem kizárólag rájuk jellemző ez a küllemvonás.
Gyermekkorban ritkán alakulnak ki szeplők, legalábbis ritkán láthatóak. Általában serdülőkorban, vagy azt követően alakulnak ki az első foltok, melyekből az évek folyamán akár több is lehet. Télen elhalványulnak, a tavaszi és nyári napsütés hatására azonban élénkebb színűvé válnak. Ez könnyen kivédhető, ha a szeplős ember csak kevés időt tölt a napon, és megfelelő fényvédő krémet használ.
Szépséghiba vagy szexepil?
Van, akinek tetszik, van akinek nem! Egyértelműen nem kategorizálhatjuk a szeplőt. Minden egyes folt más és más, ráadásul színe, formája, nagysága, sőt még megjelenési területe is egyénenként változó. Egy fehér bőrű nő, orrán néhány szeplővel különleges, érdekes szépségnek tűnhet, ugyanakkor a hatalmas, a test minden területén megjelenő sötétebb foltok már zavaróak lehetnek, súlyos érzelmi-önelfogadási zavarokhoz vezethet.
A bőrgyógyász tanácsai leégés esetén
2024. augusztus 24.
Megfelelő védekezés nélkül nem kell túl sok idő, hogy a kánikulában leégjünk a napon. Dr. Pánczél Gitta, az Anyajegyszűrő Központ bőrgyógyásza elmondja, melyek a legfontosabb teendők ilyenkor és miért kell óvakodni a gyakori napégéstől.
Mit kell tenni leégés esetén?
Ha már megtörtént a baj, és fájdalmasan leégett a bőrünk a napon, az első legfontosabb teendő, hogy menjünk el a napról, húzódjunk be a lakásba, vagy bármilyen beltérbe. Ezen kívül az alábbi teendőket érdemes véghezvinni:
– Vegyünk hűvös vagy hideg zuhanyt! Ez a módszer jól enyhíti a fájdalmat, különösen, ha nem teljesen szárazra törölve magunkat, testápolót kenünk a bőrre, ami segít enyhíteni a bőr kiszáradását.
– Használhatunk aloe vera tartalmú hidratálót, ami segít a leégett bőr gyógyulásában. Beválhatnak a kifejezetten napozás utáni krémek és balzsamok, amelyek általában antioxidáns tulajdonságú vitaminokat, panthenolt, allantoint tartalmaznak, elősegítve a bőr regenerálódását, és csökkentik a gyulladást. A sokat emlegetett tejföl valójában nem segíti a gyógyulást, de az igaz, hogy hidegen felkenve jól hűsíti a bőrt.
– Ha erős fájdalom társul a leégés mellé, láz vagy fejfájás jelentkezik, vénynélküli fájdalom-, és lázcsillapítókkal érdemes csökkenteni azokat. Ám ha a láz, a fejfájás nem múlik, hányás társul mellé vagy nagyfokú az égés, ajánlatos orvoshoz fordulni segítségért.
– Ilyenkor még a szokásosnál is többet ajánlott inni, ugyanis a leégés nedvességet von el a bőr felszínéről. Minél több vizet iszunk, annál hatékonyabban megelőzhetjük a dehidrációt.
– Amennyiben hólyagok jelennek meg a bőrön, elsősorban tartóztassuk meg magunkat annak nyomkodásától. Ha viszont maguktól felszakadnak, érdemes fertőtleníti a területet, nehogy elfertőződjenek. Ha erősen felhólyagosodik a leégett bőr, inkább mutassuk meg orvosnak!
– Védjük a leégett bőrt a testet fedő, jól szellőző, könnyű ruhákkal, ha a szabadban vagyunk, bár komolyabb esetben egy napot érdemes házon belül töltve hűsölni.
Miért fontos kerülni a leégést?
Bár a leégés inkább csak egy átmeneti kellemetlenségnek tűnik, de fontos, hogy komolyan vegyük, és lehetőleg kerüljük el. A bőr ugyanis minden napfényen töltött óra káros hatását megőrzi, és mintegy összeadva raktározza. Vagyis minden egyes napozással és leégéssel egyre növekszik a későbbi a bőrdaganatok kialakulásának esélye. Tehát már csecsemőkortól fontos a fényvédelem, a felnőttek felelőssége, hogy ezt a kezdetektől megtanítsák a kicsiknek, akiket különösen nem szabad 11 és 15 óra közt a tűző napon hagyni. Ezen kívül fontos, hogy bőrtípustól függően legalább évente-kétévente vegyünk részt bőrgyógyászati szűrésen, ha pedig gyanús elváltozást fedezünk fel a bőrön, minél előbb forduljunk bőrgyógyászhoz – hangsúlyozza dr. Pánczél Gitta, az Anyajegyszűrő Központ bőrgyógyásza.
Frissnek maradni tetőtől talpig – hőségben is
2024. augusztus 22.
Hogyan maradjunk frissek és nettek egész napon át, amikor a hőmérő higanyszála egyre csak felfelé kúszik?
Frissítő zuhany háromszor naponta
Ha tenger, tó, folyó közelében vagyunk, elég csak belecsobbannunk a vízbe, és máris úgy érezzük, nincs is olyan hőség! De a városban két-három friss vizes tusolás naponta – reggel, aztán ha tehetjük, délben, és este – pótolni tudja a fürdőzést a hőségérzet csökkentése szempontjából is. A legjobb eszköze annak, hogy frissnek érezzük magunkat egy teljes napon át.
Masszázs a lábnak
Nagy meleg, trappolás, lassuló vérkeringés… A láb könnyen megtagad, nehézzé válik, és olykor fáj is. Ne várjuk meg hát, míg a bokánk a duplájára dagad! Kenjüka lábunkra, alulról felfelé haladva, pl. mentol, kámfor, vörös szőlőszem- és indiai vadgesztenye-kivonat, vagy árnikatartalmú lábfrissítő krémet. A körömvirág-, articsóka- vagy zöldkávé-kivonatot tartalmazó keverék pedig nyugtatja a lábat.
Hűsítő folyadék az arcra
Ahhoz, hogy megőrizzük a tiszta arcbőrt, használjunk könnyű, hidratáló (bio)kozmetikumot – amint a hőmérséklet meghaladja a 20 °C. Ha sminkeljük az arcunkat, akkor is folyékony állagú arcszínezőt válasszunk krém helyett. Vegyes, vagy zsíros bőr esetén ez a kozmetikum adjon matt bőrszínt, hiszen az izzadás elősegíti a faggyútúltermelést a bőrön. Emiatt fennáll a kockázata annak, hogy délutánra fénylő lesz az arcbőrünk, a sminket nem tartja. Ha olyan meleg van, hogy szükségünk van arcunk felfrissítésére, elég, ha termálvizet vagy virágvizet (pl. rózsavizet, levendulavizet) permetezünk rá, amit előzőleg lehűtöttünk. Hagyjuk beivódni a bőrbe, majd lágyan itassuk fel a maradékot papír zsebkendővel.
A körömgomba nem csupán esztétikai probléma
2024. augusztus 17.
Időskorban akár a 50%-ot is elérheti a populációban a körömgomba gyakorisága. Ennek a rendkívül magas előfordulási aránynak oka lehet az is, hogy nem tulajdonítunk neki komoly jelentőséget, pedig egy rendkívül makacs fertőző betegségről van szó. Ezalatt szervezetünkben folyamatosan hordozzuk a kórokozót.
Ha fáj a fejünk, rögtön bekapunk egy fájdalomcsillapítót. A körömgombával nem izgatjuk magunkat, fájdalmat sem okoz, ezért igazából nem is igen tekintjük betegségnek.
Mik a tünetek?
A folyamat a lábkörmöket gyakrabban, a kézkörmöket ritkábban érinti. A klinikai tünetek az esetek egy részében diszkrétek: a körömlemez sárgás-fehéres elszíneződése, mérsékelt megvastagodása, egyenetlensége figyelhető meg, míg máskor jelentős deformitás, sárgás-zöldes-barnás elszíneződés, a körömlemez alatt jelentős mennyiségű törmelék, a körömlemez töredezettsége, esetleg részleges vagy teljes leválása hiánya figyelhető meg.
A fertőzés úgy indul, hogy a gomba bekerül a köröm alá, és ott él tovább – mélyen lenn, ahonnan a köröm kinő. Ezek a körömgombák nem láthatók, sem a köröm alatti aktív fertőzés, csak a már megvastagodott, elszíneződött, töredezett, rétegesen leváló köröm.
Mi okozhatja?
A körömgombásodás sokkal gyakrabban fordul elő a lábujjakon, mint a kéz ujjain. Ennek oka, hogy a cipők és a zoknik meleg, nyirkos környezetet teremtenek, amely a gombák szaporodását elősegíti.
A gombásodás kialakulását számos tényező elősegítheti: a körömlemezt érô sérülések, ismételt mikrotraumák, rendszeres sportolás, nem szellôzô, manapság divatos mûanyag cipôk viselése, meleg, nedves környezet, izzadás, uszoda, wellness, közös fürdôk használata, mûköröm viselése, idôskor, vérkeringési zavarok, cukorbetegség, immunrendszert legyengítô betegségek, illetve bizonyos gyógyszerek szedése.
A legtöbb fertôzést az okozza, amikor a körömgombák valamilyen sérülést követôen bekerülnek a köröm alá – például egy nehéz tárgyat ejtünk a lábunkra, megszúrjuk a lábujjunkat vagy túl rövidre vágjuk a körmöket.
Gyakrabban fordul elô azoknál, akiknek fokozottabban izzad a lábuk, szinte mindig zárt (edzô) cipôt hordanak – nyáron is. – Nem váltogatják a cipôket, így nem tud egyik napról a másikra kellôen kiszáradni, esetleg még zoknit sem cserélnek naponta.
A mûkörmök és a körömlakkok hermetikusan lezárják a körömfelszínt és a körömágyat, ezzel teljesen védett helyet biztosítva a körömgombáknak és szaporodásuknak.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...23...116