


Információk, érdekességek
A természetgyógyászat, mint lehetséges alternatíva
2017. január 13.
A természetes gyógymódok alkalmazásával a természetben megtalálható anyagokat, növényeket, és természetes eljárásokat használjuk a megelőzésre és a gyógyításra. A természetgyógyászat a bennünk rejlő öngyógyító képességünk megerősítésével, és a természetben megtalálható növények gyógyító erejével dolgozik.
A természetgyógyászati módszerek és eljárások természetesen nem helyettesítik, de hatásosan kiegészíthetik a modern orvostudományt. A modern orvoslás bizonyítékokon alapul, míg az alternatív gyógyászat alapja a hagyomány, a tapasztalat, amely pl. az ősi indiai és kínai módszereknél már évezredes. A betegségeket a modern nyugati orvostudomány többnyire csak fizikai szinten vizsgálja. A beteg szervet próbálja gyógyítani, a betegségre koncentrálva. A keleti filozófiák a nagy egészre figyelnek, vagyis holisztikus szemléletűek. A gyógyításban a holisztikus szemlélet azt jelenti, hogy a beteg embert a maga testi, lelki, szellemi és a környezetével, társadalommal való kapcsolatában vizsgálja. Így tárja fel betegségének okait, a kezeléskor a gyógyítás módját mindezek figyelembevételével határozza meg, az öngyógyító erők felébresztésére, és az egészségre fordítva a hangsúlyt.
A természetgyógyászat kiváló eredményeket ér el a gyógyításban, de természetesen korántsem mindenható. Léteznek olyan betegségek, egészségügyi problémák, amelyek a természetgyógyászat eszköztárával jól kezelhetőek, és léteznek olyanok is, amelyek nem használhatók.
Tanulási vitamin?
2016. december 18.
Az ómega-3 és az ómega-6 zsírsavak javítják a kisiskolások olvasási képességét.
Ha a gyermeke olvasási nehézségekkel küzd, lehetséges, hogy bizonyos zsírsavak fogyasztása is segíthet a problémán. Az utóbbi időben sokat lehetett olvasni és hallani a gyermekeket „okosító” zsírsavakról. Nem volt azonban egyértelmű, hogy hány éves gyermekeknél és milyen képességek javításában bizonyulnak hatásosnak az ómega-3, illetve ómega-6 zsírsavak.
Egy nemrégiben napvilágot látott, svédországi vizsgálat bebizonyította, hogy ezek a szervezet számára fontos zsírsavak valóban javítják a kisiskolások olvasási képességeit.
A neves nemzetközi szakmai folyóiratban (Journal of Child Psychology and Psychiatry) megjelent eredmények alapján az ómega-3 és ómega-6 zsírsav három hónapon keresztül tartó, napi rendszerességgel történő fogyasztása javuláshoz vezet az olvasási képességekben.
A vizsgálatba bevont kisiskolások (154 fő, 9 és 10 évesek) egyik csoportja ómega-3 és ómega-6 zsírsavakat tartalmazó kapszulát kapott, míg a másik csoportba tartozók esszenciális zsírsavakban szegény pálmaolajos kapszulát kaptak. Az értékes ómega-3 és ómega-6 zsírsavakat szedő gyermekek körében egyrészt az olvasási sebesség javult, másrészt az elolvasott szavak hangos felolvasása és kiejtése is fejlődést mutatott; derült ki a vizsgálat során alkalmazott ún. Logos-tesztből.
Időigényes fogászatra járni? 5 dolog, hogy időt spóroljunk
2016. december 14.
Idő és idegesség megtakarítás. Sokunk élete forog e két fogalom körül. Felgyorsult életünkben minden perc számít, szinte be vagyunk táblázva, lótunk-futunk, és ha valahol várakozni kell - akár egy üzletben sorban állni - már azon idegeskedünk, hogy elkésünk, lekésünk, lemaradunk…
Ahol csak tudunk, időpontot kérünk, bejelentkezünk telefonon vagy online, hogy időt spóroljunk meg. Számos egészségügyi ellátást vehetünk már időben időpont foglalás által, így a fogorvosnál is mind többen élünk ezzel a lehetőséggel. Számos fogászati szakrendelő profiljában szerepel az SMS-emlékeztető vagy telefonos emlékeztető lehetősége, hogy az esetlegesen elfoglalt, többfelé koncentrált figyelmű ügyfeleknek eszébe jutassa, hogy mikor van jelenésük fogorvosuknál. Az esetleges csúszásokról, időpontváltozásról is tájékoztatják a pácienst, így tervezhetőbbé válik az életünk, nem kell a váróteremben stresszelni magunkat, hogy még mindig nem kerültünk sorra.
Árthat-e a fogröntgen?
2016. december 14.
A fogászati röntgen napjaink rutinszerűen alkalmazott képalkotó eljárása. Célja a pontos diagnózis felállítása. A képalkotás kis sugárterhelésű ionizáló sugárzás felhasználásával történik. Fogazatunk állapotfelmérésének kiegészítő része lehet tehát, hogy a fogorvos fogászati röntgenfelvétel készítését érzi szükségesnek.
A korai fogszuvasodásnak még nincsenek látható jelei a fogon, de a röntgenfelvétel során megállapítható, hogy van-e szuvasodás a zománc alatt, láthatóvá válik az esetleges csontveszteség a fog körül, valamint a foggyökér esetleges megbetegedései. A röntgenfelvétel segíti a fogköz, valamint a fogtömés alatti, szabad szemmel nem látható részének vizsgálatát, kimutathatók a régebbi fogtömési hibák. A korai diagnózis a sikeres kezelés kulcsa, és a fog hosszantartó élettartamának garanciája.
A fogászati röntgen kiterjedhet egyetlen fogra, a fog és szomszédos fogak vizsgálatára, de akár az egész fogsorról is készíthető röntgenfelvétel, ezt nevezik panoráma röntgennek. A kis fogászati röntgenfelvételek csupán egy-két fog állapotáról adnak látható képet. Leginkább 1-1 fog megvizsgálásakor alkalmazzuk a digitális kis fogröntgent.
Magánrendelők új páciensek esetében szinte minden alkalommal panoráma röntgen készítésével indítanak. A teljes szájfelvétel során az összes fog, a fogakat tartó csontszerkezet, valamint a még csontban lévő fogak mellett láthatóvá válik az állcsontok, az arcmelléküregek és azok esetlegesen kóros elváltozásait is. Az elkészült, nagy képfelbontású röntgenfelvételeket a fogorvos kielemzi, majd ez alapján határozza meg a szükséges kezelési folyamatot.
Top 5 immunerősítő tipp
2016. november 30.
Rövidebbek lesznek a nappalok, kevesebb időt töltünk a szabadban, télre pedig már a nyáron bevitt vitaminforrások is kezdenek kiürülni. Az egyik svéd távedzettem, Utasi Péter írta még szeptember végén, hogy már délután 5-re sötét van náluk. Igen, ez is visszatartó erő lehet a szabadtéri programoknál a hidegen kívül.
Beszorulunk a szobába. Az őszi esős napok beköszöntével a hangulatunk is kezd a mélyponton felé közelíteni, és ugrásszerűen megnő a megfázás, a felső légúti és emésztőrendszeri megbetegedések előfordulása.
Viszont vannak azonban olyan emberek, akiknek „erős az immunrendszerük”. De hogy érik ezt el? Te is meg tudnád úszni az őszt és a telet betegségek nélkül?
Az erős immunrendszert nem lehetetlen elérni, csak figyelj oda pár dologra, és megerősítheted belső ellenállórendszeredet, illetve megelőzheted és enyhítheted az influenza tüneteit. Mi segíthet abban, hogy könnyebben, energikusabban vegyük az influenzás időszakot?
§ A kiegyensúlyozott, tiszta táplálkozás alap, ezen felül vannak olyan élelmiszereink, amik fogyasztásával védőpajzsot építhetünk ki magunkban a kórokozók ellen. A fokhagyma az egyik legjobb vírusölő növényünk, a gyömbér reszelve sültekhez, vagy teaként fogyasztva is első osztályú, nemcsak gyulladáscsökkentő, de élénkítő hatású is, éppen úgy, mint a zöld tea, és a ginzeng.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...818283...165