


Információk, érdekességek
Terhes asztmások - gyógyszer nélkül nagy baj lehet
2010. október 15.
A várandósság idõszakában mindenki különös figyelmet fordít magára és gyermekére, kerüli a babára veszélyes tényezõket. Különösen gyakori ez a gyógyszerek esetében. Mellõzésük azonban az olyan krónikus betegségek kezelésében, mint az asztma többet árt, mint használ.A gericferdülést nem lehet megelõzni!
2010. augusztus 31.

Az emberi gerincnek csak nyílirányban vannak élettani görbületei. Ezek az élet során változnak, és végleges formájukat a növekedés befejezésekor nyerik el. A nyaki és az ágyéki gerincszakasz elõre, a mellkasi és a keresztcsonti szakasz hátrafelé görbül. A helyes tartásnál a görbületek egymást kiegyenlítik.
Lisztérzékenység: mégis megelõzhetõ?
2010. augusztus 29.
Korábban a kisgyerekek betegségének tartották a cöliákiát, mivel a tünetek fõként a liszttartalmú ételek bevezetését követõ idõszakban jelentkeztek.
A glutén a gabonák egyik fehérje összetevõje, mely 50-50%-ban két alcsoportra oszlik: glutenin és gliadin. A lisztérzékenység (orvosi nevén cöliákia) a búza, rozs, zab és árpa egyik összetevõjével, a gliadin fehérjével szembeni túlérzékenység. Korábban a kisgyerekek betegségének tartották, mivel a tünetek fõként a liszttartalmú ételek bevezetését követõ idõszakban jelentkeztek, de ma már tudjuk, hogy felnõtt korban is létrejöhet a lisztérzékenység kiváltotta bélkárosodás.
A baj nem jár egyedül
2010. augusztus 27.
Drámai adatokat találtak a csaknem 3 ezer férfi vizsgálatával zajló „A Bayer a férfiak egészségéért" szûrõprogram keretében: impotencia, hipertónia, cukorbaj a láthatáron.
Dr. Barna István Semmelweis Egyetem I. Belgyógyászati Klinika egyetemi docense a program eredményeit ismertetve kiemelte, hogy hazánkban ez az elsõ olyan kezdeményezés, amely férfiaknak és a férfiakról szól. Az más kérdés, hogy a szûréseken megjelentek harmada a „gyengébbik" nemet képviselte.
Biciklire fel!
2010. augusztus 23.
Szinte alig találhatunk olyan családot, ahol legalább a gyerekeknek ne jutna egy-egy kétkerekû, és bizony a felnõttek jó része is tud – tudott valamikor! – biciklizni. Csak hát ott porosodik a gép a lakótelepi kerékpártárolóban, a ház pincéjében vagy hátul, a garázsban. Pókhálózza hát le a gépet és szálljon ismét nyeregbe... Csak óvatosan, biztonságosan!Idõszámításunk elõtt kb. 2000 évvel Mezopotámiában már küllõkkel könnyítették a harci kocsik kerekeit. 1817-ben egy bizonyos Karl Friedrich Drais von Sauerbronn Mannheimbõl építette meg az elsõ izomerõvel hajtott, kormányozható, kétkerekû jármûvet, a velocipédet.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...127128129...170