Információk, érdekességek

Ki viselje a gyógyítás kockázatát?

2009. november 24.

A gyógyszerek befogadásában további, a gyógyszergyártókat érintõ változásokat szeretne elérni az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP).

 

 

A  teljesítményvolumen-korláttal (tvk-val) lenyomott teljesítményeik és halmozódó kifizetetlen számláik miatt is leginkább tûzoltást szolgáló intézkedésekre lenne szükségük a kórházaknak. A szakértõk viszont már azon gondolkodnak, hogyan lehetne minõségi szolgáltatások irányába fordítani az ellátó rendszert – derült ki az ELTE és az AstraZeneca közös egészségügyi szimpóziumán. Az elõadók nemcsak a betegellátást, de a hatékony gyógyszerbefogadás lehetõségeit is vizsgálták ugyanazon nézõpontból: milyen szerepet tölthet be a kockázatmegosztás az egészségügyi szolgáltatások finanszírozásában.


Nemkívánt terhesség tizenkét percenként

2009. november 24.

Szakemberek szerint Magyarországon 12 percenként esik teherbe úgy egy nõ, hogy nem szeretné megtartani kisbabáját.

 

 

A Magyar Család és Nõvédelmi Tudományos Társaság (MCSNTT) országos kampányt indított, hogy ezzel is felhívja a figyelmet az abortusz veszélyeire, a fogamzásgátlás lehetséges módszereire és arra, hogy akkor is van megoldás, ha a szeretkezés elõkészületlenül, váratlanul történik, vagy a fogamzásgátlásban valamiféle hiba-baleset csúszik.


A kozmetikai sebészet veszélyei

2009. november 21.

A szépítészeti mûtétre kerülõk Nagy-Britanniában ma nagyobb veszélyt vállalnak, mint a múltban bármikor.

 

 

A Royal Society of Medicine Klinikai Kockázat címû tudományos folyóiratának különszámát szentelte e problémának. A folyóirat szerint "az Egyesült Királyságban az orvostudománynak jelenleg nincs olyan része, ahol a betegeknek nagyobb védelemre lenne szüksége, mint a kozmetikai sebészetben. Szigorúan ellenõrizni kell ezen a területen a reklámot, beleértve az internetes hirdetéseket is, és e sebészeti ág pontos szabályozására van szükség".


Parányi mûanyagsörétek gyógyítják a beteg szívizmot

2009. november 20.

A jövõben gyógyhatású enzimet kibocsátó, apró mûanyaggömböket fecskendezhetnek a beteg szívbe.

 

 

A jövõben gyógyhatású enzimet kibocsátó, apró mûanyaggömböket fecskendezhetnek a beteg szívbe, hogy így kezeljék a késõbbi szívelégtelenség ellen. A patkányok szívén már eredményesen használt módszerrõl a világ egyik legnagyobb szívgyógyászkongresszusán, Orlandóban számoltak be.


Mintha önmagunkat fojtogatnánk?

2009. november 19.

Légszomjjal, de nem kiszolgáltatottan - hirdeti az optimistára hangolt COPD Világnapi szlogen.

 

 

Európában Magyarországon halnak meg a legtöbben COPD-ben a lakosság számához viszonyítva, és a becslések szerint több mint félmillió magyart érint ez az elhallgatott betegség. Holott a COPD felismerésével és kezelésével lehetõség nyílik arra, hogy a betegek állapota jelentõsen javuljon és meghosszabbodjon a várható élettartam. Ezt a pozitív gondolatot helyezi az idei COPD Világnap a kommunikáció középpontjába, amikor azt mondja: „Breathless not helpless ", azaz légszomjjal, de nem kiszolgáltatottan. Az Egészségügyi Világszervezet kezdeményezéséhez mintegy 50 ország csatlakozott, hogy 2009. november 18-án felhívják a figyelmet a COPD betegségre.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...331332333...473