


Információk, érdekességek
Tovább élnek a fogamzásgátló tablettát szedõ nõk?
2010. március 31.
Egy 39 éven át tartó követéses vizsgálat eredménye szerint a fogamzásgátlót szedõ nõk halálozási kockázata kisebb, mint azoké, akik soha nem szedtek tablettát.
A British Medical Journal címû orvosi folyóiratban megjelent tanulmány szerint "az orális fogamzásgátlás nem állt összefüggésben a halálozás hosszú távú kockázatnövekedésével a felmérésben résztvevõ nagy számú brit nõnél, valójában inkább elõnye mutatkozott".
Felszívódó értámasz: a következõ szívsebészeti forradalom?
2010. március 29.
A scaffoddal kezelt ér képes a korlátlan mozgásra, flexibilitásra és pulzálására – hasonlóan egy nem-kezelt véredényhez.
Az Abbot szerint kedvezõ eredményekkel zárult az ABSORB klinikai vizsgálat második, harminc napos fázisa, amelyben az elsõ 101 betegen próbálták ki a cég bioreszorbábilis, szervezetben felszívódó érscaffoldját. (Scaffold: belsõ támasztó struktúra, ’váz, állvány, ácsolat’; koszorúerekbe vezetik be az elzáródások megakadályozása érdekében. Ilyen a – rendszerint kisebb méretû – stent.)
Kalcium: nem csak csontritkulás ellen
2010. március 28.
A kalcium beépülését a D-vitamin és a tejcukor segíti, a rostkoncentrátumok túlzott fogyasztása, a túl sok zsiradék és koffein viszont gátolja.
A kalciummal kapcsolatban leginkább a csontok egészségére gondolunk, holott ez az ásványi anyag csontrendszerünk mellett számos egyéb szervünk mûködése szempontjából is létfontosságú. Alacsony kalcium szint memória zavart, depressziót, viselkedésbeli változásokat is okozhat.
Kevesebb a gyerek, de kevesebb a halott is
2010. március 27.
A KSH adatai szerint még 10 millió felett van Magyarország népessége.
Magyarország lélekszáma 10 millió 11 ezer volt január végén a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) becslése szerint. A lakosságszám természetes fogyása 3377 volt, 631-gyel kevesebb az egy évvel korábbinál - olvasható az MTI-hez szerdán eljuttatott gyorsjelentésben.
Áttörés: kikapcsolt emberi rákgén
2010. március 26.
A klinikai gyakorlatba még nem sikerült áttenni a módszert - mostanáig.
Elsõ alkalommal sikerült nanorészecskékkel rövid RNS-darabokat szállítani melanomás daganathoz, ahol azok egy gén kikapcsolásával befolyásolták a tumor fehérjetermelését - közölték amerikai kutatók a Nature tudományos magazin internetes kiadásában (www.nature.com/news).
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...318319320...473