Információk, érdekességek

Mesterséges bõr égési sérülteknek

2010. június 20.

Az égési sérült betegek teljes rehabilitációját lehetõvé tevõ mesterséges bõrt állítottak elõ ausztrál tudósok.

 

 

Peter Maitz professzor tájékoztatásából kiderült: kutatási projektjükben a nagy elõrelépést azt jelenti, hogy a mesterséges bõr lehetõvé teszi a dermisz és annak érzékelõ funkcióinak együttes regenerációját.


Miért hall ''szelektíven'' a gyermek?

2010. június 19.

A halláskárosodás a helyes beszéd elsajátítását is nehezíti.

 

 

Az iskoláskor eléréséig húsz gyermekbõl egynél tapasztalható az egyik fület érintõ halláscsökkenés.- derült ki a Washington University School of Medicine kutatói által készített felmérésbõl. A fiatal életkorban jelentkezõ halláscsökkenés jelentõsen nehezíti a gyermek beszédértési és nyelvhasználati képességeinek megfelelõ fejlõdését, olvasható az orvostkeresek.hu portálon.


Tippek Foci VB idejére Csak Nõknek!

2010. június 17.

Bizonyára sokunknak okoz fejtörést, hogy mit kezdjünk magunkkal az egy hónapig tartó Futball VB ideje alatt.
 


Hiszen nekünk, nõknek – amíg a férjünk, társunk kora délutántól késõ estig ül a tv elõtt - rengeteg idõnk felszabadul, sõt mi több, hirtelen nem is tudjuk, mivel tölthetnénk el. Íme néhány ötlet, hogy ne hagyjuk elúszni a drága, de felszabadult idõt.


Megszüntethetõ a mûcukor kesernyés mellékíze

2010. június 04.

Elsõ ízben sikerült blokkolni a mesterséges édesítõszerek kesernyés mellékízét.

 


A szabványirodalomból már korábban is ismert volt néhány molekula, amely elnyomja a kesernyés ízt, ám közülük egyik sem volt receptorspecifikus. Most viszont olyan blokkolókat találtak, és írták le mûködésüket, amelyek bizonyos érzékelõhöz kötõdnek - magyarázta Wolfgang Meyerhof, a Német Táplálkozástudományi Intézet (DIfE) molekuláris genetikai osztályának vezetõje a Current Biology címû folyóiratban a Der Standard internetes kiadása (derstandard.at) szerint.


Agyjavítás sejtmanipulációval

2010. június 03.

Átprogramozott és újonnan létrejött neuronok: célkeresztben a stroke, az Alzheimer-kór, a depresszió és a skizofrénia.

 

 

A müncheni Helmholtz Központ és az ugyancsak a bajor fõvárosban mûködõ Lajos-Miksa Egyetem Magdalena Götz professzor vezette kutatócsoportja jelentõs tudományos eredményekrõl számolt be, melyeket neurodegeneratív betegségek – például a stroke vagy az Alzheimer-kór – terápiáinak fejlesztésében értek el. A team-nek sikerült agyi gliasejteket két különbözõ funkcionális típushoz tartozó idegsejtekké alakítania. (Gliaszövet: az ingerülettermelõ és vezetõ sejteket körülvevõ szövet.) Eredményeikrõl a neves PLoS Biology címû folyóiratban számoltak be. Bõvebben itt


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...310311312...473