


Információk, érdekességek
Emiatt a 4 dolog miatt fáj gyakran a fülünk nyáron
2023. június 27.
Érdemes néhány apróságra figyelni, hogy a kellemetlen tüneteket elkerüljük. Az ebben az időszakban gyakori fülészeti problémákra dr. Holpert Valéria fül-orr-gégész, foniáter, a Fül-orr-gége Központ orvosa hívja fel a figyelmet.
Túl sok időt töltünk a víz alatt
Ha a strandolás során a felázott hallójárat érzékeny bőrén keresztül a kórokozók behatolnak, gyulladást, gombás fertőzést is előidézhetnek. A külső-hallójárat gyulladás, vagy úszófülként is ismert betegség erős fájdalommal jár, fülfolyás, halláscsökkenés, hőemelkedés, láz is jelentkezhet előre haladott, súlyos hallójárat gyulladás esetén.
Mit tegyünk?
Kezelés nélkül a fájdalom erősödésére, a gyulladásnak a környezetre való terjedésével számolhatunk, így javasolt mielőbb orvoshoz fordulnunk, aki vizsgálat, a hallójárat kitisztítása után általában gyulladáscsökkentő fülcseppet ír fel, a súlyosabb esetekben rendszeres helyi kezelésre visszarendeli a beteget. Bizonyos esetekben szájon át alkalmazott antibiotikum szedésére is szükség lehet, emellett természetesen fájdalomcsillapító- és gyulladáscsökkentő készítmények javasoltak.
Nem figyelünk a nyomáskülönbségre
A repülés során jelentkező füldugulás kiváltó oka a légnyomás változása. Barotraumának nevezzük a nyomás kiegyenlítődésének zavarát, amit a búvárok is megtapasztalhatnak a vízben.
Mit tegyünk?
Léteznek praktikák a nyomáskülönbség gyorsabb helyreállítására, a kellemetlen tüneteket megelőzhetjük például repülésnél rágózással, vagy gyakoribb nyeléssel is, ám előfordulhat, ha a fülfájás, füldugulás hosszabb időn át sem szűnik meg, vagy repülés után vérrel festenyzett fülfolyás, erős szédülés jelentkezik, azonnal forduljunk orvoshoz!
Nem használunk füldugót
Ha hosszabb időn át tartózkodunk zajos környezetben – egy koncert, vagy buli után – másnap reggel sokan tapasztalunk fülzúgást, mintha az éjszaka még mindig ott morajlana a fejükben. Szerencsés esetben ez a hang a délelőtt folyamán fokozatosan megszűnik, de előfordulhat, hogy tartósan fennmarad.
A nyakcsigolyák mindennapi karbantartása
2023. június 21.
A nyakcsigolyák tartják a koponyát, védik a gerincvelőt, lehetővé teszik a fej és a nyak mozgatását. Sérülékenyek, így fájdalom forrásai is lehetnek – mindezek miatt rendszeres törődést, „karbantartást” igényelnek. Íme néhány gyakorlat és jó tanács hozzá.
A mobilitás fenntartása
Reggel, ébredés után végezzük a következő gyakorlatokat; mindegyiket 5-ször, lassan, erőltetés nélkül.
Állva vagy ülve, egyenes háttal, leengedett vállal végezzünk mély belégzést. Kilégzéskor billentsük előre a fejet, belégzéskor engedjük vissza egyenes tartásba. Majd kilégzéskor hajtsuk hátra a fejet, belégzéskor engedjük vissza. Utána kilégzéskor billentsük a fejet jobbra, belégzéskor vissza középre. Ismételt kilégzéskor billentsük a fejet balra, belégzéskor vissza középre. Ezután kilégzéskor fordítsuk a fejet jobbra, belégzéskor vissza középre. Kilégzéskor fordítsuk a fejet balra, belégzéskor vissza középre.
Rendszeres ellazítás önmasszázs útján
Kezdjük a masszázst kezeink felmelegítésével, erőteljesen összedörzsölve azokat. Majd egyenesen ülve könnyedén hajtsuk előre a fejet. Helyezzük az egyik kezet a nyakszirtre, és masszírozzuk az egész zónát lassan, de erőteljesen, majd kezdjük a masszázst a másik kézzel (így a nyomás eltérő helyekre esik). Végül ujjbeggyel végezzünk apró, körkörös, masszírozó mozgást a tarkótól lefelé haladva, mindkét oldalon, a trapézizomig.
Tavaszi fáradtság?
2023. június 08.
Többen küzdenek ebben a tavaszi időszakban fáradtsággal, ernyedtséggel.
Tél vége, tavasz van, fáradtak, nyűgösek vagyunk, nincs kellő energiánk, várjuk a napsütést, a jó időt. Mindez lehet csupán hangulati kérdés, de jelezhet immunrendszer-kimerülést, vitaminhiányt, a fáradtság pedig mindenképpen vashiányt.
A vasnak az a kevésbé jó tulajdonsága, hogy nem szívódik fel jól a szervezetben. Az állati eredetű vasforrások (hal, vörös húsok, máj, egyéb belsőségek) kb. 15%-a, míg a növényi eredetűek (búzakorpa, mák, mandula) még ennél is rosszabbul hasznosulnak az emésztőrendszerből, ezért mindenképpen célszerű az állati és a növényi vasforrásokat kombinálni.
A vaskészítményeket a vashiány megelőzésére és kezelésére, illetve az ebből eredő betegségek terápiájára alkalmazzák. Ezek eredményességét vizsgálatok is alátámasztják. Vastartalmú étrend-kiegészítőket megnövekedett vasszükséglet esetén is alkalmaznak gyerekek, menstruációs életszakaszban lévő nők, várandósok, és különösen vegetáriánusok esetében, mert ők a táplálkozással szinte alig visznek be a szervezetükbe vasat.
Arcod alakja elárulja tulajdonságaidat - Te milyen vagy?
2023. június 06.
Mit gondolsz, testünk melyik része árul el rólunk első pillantásra a legtöbbet? Gondolom kitaláltad, hogy az arcunk! Ha ránézel a barátodra, rögtön látod, rajta, hogy vidám, szomorú, mérges, tanácstalan vagy éppen boldog. Ha elsajátítod az arcolvasás néhány szabályát, nemcsak hangulatát, hanem jellemvonásait, belső tulajdonságait is meg tudod állapítani egy nézésből!
A kínaiak komolyan tanulmányozták az arcokat, annak vonásait, formáját, alakját. Ennek a tudománya a hsziangmien, ami annyit tesz, hogy arcolvasás. Egy hozzáértő sok mindent képes kiolvasni az arc alakjából, a bizonyos vonásokból, és még a legkisebb ráncokból is.
Hogyan olvashatsz az arcod alakjából?
Keress magadról egy olyan fényképet, amelyen szemből, az egész arcod látszik! Ilyen lehet pl. az igazolványképed. Ha nem találsz semmilyen alkalmas fotót, ülj le a tükör elé, az is jó lesz. Vegyél magadhoz egy vonalzót, hogy összehasonlító méréseket végezhess!
Hogyan mérj?
A mérésekre csak az összehasonlítás miatt van szükség, a konkrét értékek nem számítanak.
4 vízszintes vonalat kell húznod a fényképen (vagy a tükrön filctollal, hogy majd le is tudd mosni).
Az 1. vonalat ott kell meghúznod, ahol a hajad és a homlokod találkozik.
A 2. vonal a szemöldököd tetejénél halad.
A 3. vonal az orrod hegyénél húzódik.
A 4. vonal az állad csúcsát érinti.
A három sáv
Most mérd meg, és jegyezd föl, hogy mekkora a távolság az adott vonalak között:
Az 1. és 2. vonal közötti távolság a HOMLOK SÁV
A 2. és 3. vonal közötti rész az ARC SÁV
A 3. és 4. vonal közötti terület az ÁLL SÁV
A három szélesség és az arc hosszúság
Most az arcod szélességeinek a mérése következik. Ezeket is mérd meg a fényképen, vagy a tükrön.
Hogyan legyek én a főnök a patikában? - Öngyógyítás a test-lélek-szellem tükrében
2023. június 04.
A harmónia az ember alaptermészete. Ha felborul a természetes egyensúly, fokozatosan megmutatkozik a hatás fizikai változás formájában. A mérleg kibillen a túl sok vagy a túl kevés oldalára. A természet tomboló viharokat, áradásokat zúdít ránk, források apadnak el, fajok halnak ki a megváltozott életkörnyezet hatására. Ugyanígy az emberi szervezetben betegség üti fel a fejét vagy valamilyen hiányállapot jön létre, mely romló egészségi állapothoz és gyengébb teljesítőképességhez vezet. Ennek hatására elburjánzik gondolatainkban a kétségbeesés, mely tovább csökkenti erőnket és megoldást követelve menekülünk az orvoshoz. Mert nem érezzük jól magunkat a bőrünkben.
Beteg? Forduljon orvoshoz! – De ki a legjobb orvos?
A mai század emberében az rögzült, ha beteg, forduljon orvoshoz. Az orvos megvizsgálja a testet és az ismert tudással, logikával megfejti a szervi okokat. Ha a szimptóma beleillik a korábban már kirakott képletbe, orvosságot ír fel, mely optimális esetben idővel megszünteti a fizikai betegséget magát. És általában előidéz egy másik szervi gyengülést, mert a kemikáliák törvényszerűen így működnek. Mesterséges úton állítják elő őket és csak egy síkon hatnak eredményesen, az egyéb hatásra már kevés a befolyásunk. A gyógyszer iparágnak ez a rendeltetése, végtelen lehetőséget előidézni, ezzel fenntartva a gyógyszer-cserekereskedelmet. Aki ezt felismeri és nem akar részt venni benne, átpártol a természetes gyógymódok irányába. Melynek tárháza határtalan, mellékhatások ritkán lépnek fel és az ember hisz benne, még ha megmagyarázhatatlan, természetfeletti hatalmat tulajdonít is neki. A betegség valószínűleg itt is megszűnik idővel és elégedetten dőlünk hátra, csoda történt, elmúlt, vége. Soha többet ne jöjjön elő, eleget szenvedtünk és fizettünk érte.
Beteg? - De mi is történt valójában?
Jött a betegség, mi segítséget kértünk. Az orvos vagy természetgyógyász foglalkozott velünk, megoldást hozott nekünk és az ajánlott segédeszköz meggyógyított minket. Jelen voltunk életünk könyvének egyik fejezetében, de mint kívülálló, egy bábu. Mert ezt tanultuk, a betegség rajtunk kívülálló dolog és nem értünk hozzá, bízzuk szakemberre. Csakhogy a betegség bennünk van, nem önmagunkon kívül és ezért odabent kell megkeresni. Mi idéztük elő, mi vagyunk a gazdái és a felelősséget is nekünk kell érte vállalni. A betegségnek üzenete van, belsőnk ezen az úton üzen nekünk, valami nincs rendben, figyelj rám, vedd észre a problémámat és tegyél értem. Ha átadjuk a felelősséget és a megoldást mások kezébe, nem érthetjük meg a jelzést, ami belülről jön a maga természetes útján, a lehető legjobb szándékkal.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...293031...238